Novice/obvestila

Obujamo stare običaje - koledovanje

0 Komentarji
1387
25-02-2016

Srce ti poskoči ,ko na predvečer svetih treh kraljev zaslišiš koledniško pesem . Pogled pa se ustavi na treh kraljih ; Gašperju , Mihi in Baltazarju .Nad njimi sveti zvezda repatica , spremljata pa jih harmonika in maček , ki pobira darove dobrih ljudi . V malhi se nabirajo klobasice , vino , zažvenketajo pa tudi cekini . Na vratih je za njimi ostal napis ; SV.TRIJE KRALJI CIRKOVC 2016. Ponosni smo na njih . Napis je ostal na vseh 72 hišah v krajevni skupnosti Cirkovce .

0.0
Zadnja posodobitev: 25 februar 2016 08:22
Sorodne Novice: Srečanje starejših krajanov in krvodajalcev Tradicionalno srečanje starejših krajanov in krvodajalcev Obdaritev starejših krajanov in krajank
kadilo zlato

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..