NOVICE iz krajevne skupnosti Plešivec

Sedmi pohod Odbora Rdečega križa Plešivec

0 Komentarji
122
27-10-2015

Tokrat so se naši pohodniki odločili tudi nekoliko kulturno udejstvovati. Združili so razvedrilo z obiskom v zgodovino našega ljubega Plešivca in Graške Gore. Lahko bi skoraj rekli, da so spoznavali prijetne in manj prijetne kotičke in dele poti, ki jih je pred davnimi leti tu skozi obirala XIV. divizija. Njihova pot je bila sicer bolj prijetna, vedra in v lepšem vremenu, kot je bila pot borcev XIV. divizije, a vendar bodo zdaj vsaj malo lažje razumeli, kaj vse se godilo dolgo tega na obronkih Graške Gore.

Ker je bila poleg Spominske sobe NOB letos obnovljena še njena okolica, tako je po novem nastal Spominski park NOB, so se pohodniki z veseljem sprehodili še po novi, zanimivosti polni, poti od brunarice do spomenika "Nošenje ranjencev".

Še par zanimivih informacij o pohodu:
Dolžina pohoda:         5,3 km
Trajanje pohoda:        dve uri in petnajst minut
Udeleženih:              18 ljudi,od tega 10 žensk in 8 moških

Udeležba pohodnikov po zaselkih:

Sopota:      5
Vas:          8
Črna gora:    3
Graška gora:  2

Hišne številke, mimo katerih je potekal pohod:

OŠ Plešivec 32
                    60
                    61
                    63
                    64
                    64 A
                    62

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Osemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Sedemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Šestindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Petindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Štiriindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Triindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvaindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvajseti pohod Odbora RK Plešivec Dvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Prireditev ob 120. obletnici Podružnične OŠ Plešivec
pohod

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..

2020Junij
PonTorSreČetPetSobNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930