NOVICE iz krajevne skupnosti Plešivec

Sedmi pohod Odbora Rdečega križa Plešivec

0 Komentarji
41
27-10-2015

Tokrat so se naši pohodniki odločili tudi nekoliko kulturno udejstvovati. Združili so razvedrilo z obiskom v zgodovino našega ljubega Plešivca in Graške Gore. Lahko bi skoraj rekli, da so spoznavali prijetne in manj prijetne kotičke in dele poti, ki jih je pred davnimi leti tu skozi obirala XIV. divizija. Njihova pot je bila sicer bolj prijetna, vedra in v lepšem vremenu, kot je bila pot borcev XIV. divizije, a vendar bodo zdaj vsaj malo lažje razumeli, kaj vse se godilo dolgo tega na obronkih Graške Gore.

Ker je bila poleg Spominske sobe NOB letos obnovljena še njena okolica, tako je po novem nastal Spominski park NOB, so se pohodniki z veseljem sprehodili še po novi, zanimivosti polni, poti od brunarice do spomenika "Nošenje ranjencev".

Še par zanimivih informacij o pohodu:
Dolžina pohoda:         5,3 km
Trajanje pohoda:        dve uri in petnajst minut
Udeleženih:              18 ljudi,od tega 10 žensk in 8 moških

Udeležba pohodnikov po zaselkih:

Sopota:      5
Vas:          8
Črna gora:    3
Graška gora:  2

Hišne številke, mimo katerih je potekal pohod:

OŠ Plešivec 32
                    60
                    61
                    63
                    64
                    64 A
                    62

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Petindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Štiriindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Triindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvaindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvajseti pohod Odbora RK Plešivec Dvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Prireditev ob 120. obletnici Podružnične OŠ Plešivec Osemnajsti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Sedemnajsti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Šestnajsti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec
pohod

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..

2019Avgust
PonTorSreČetPetSobNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031