NOVICE iz krajevne skupnosti Plešivec

Deveti pohod Odbora RK Plešivec

0 Komentarji
126
1-03-2016

Letošnji prvi zimsko - pomladni pohod Odbora RK Plešivec se je začel dokaj klavrno. Kdo drug, kot letošnje vreme, ko bi pomlad rada prehitela zimo, sneg in nizke temperature pa se še nikakor niso dobro začele, kaj šele, da bi se poslovile, so zagodle tudi našim rekreativcem.

Prvi termin je bil prestavljen ravno zaradi slabe vremenske napovedi, izkazalo pa se je, da bi bilo vreme - prava zimska idila, na ta dan celo bolj prijetno za pohajkovanje kot sobota, ko je vse presenetila snežno-dežna nevihta.

Ob 14.30 uri so se pohodniki zbrali pred šolo, kjer so se razdelili v dve skupini:
- prvi so se z avtomobili odpeljali v Pusti potok do Kotiške elektrarne,
- drugi - bolj vztrajni in željni zahtevnejše rekreacije, pa vse do že omenjene izhodiščne točke peš.
Gospod Ludvik Krenker je razkazal Kotiško, Stanko Rihtar pa Ivanovo elektrarno.
Od elektrarne je pot potekala ob potoku do Brložnikovega grabna. Medtem je o zanimivostih potoka in kraja povedal par besed gospod Ludvik, saj so ravno domačini tisti, ki ponavadi vedo še najbolj zanimive in neznane stvari. Le redko kdo je vedel, da je bilo na tem potoku kar 7 mlinov. Še bolj zanimivo pa je bilo spoznati, kje so meje med krajani ob Pustem potoku.
Pot se je nadaljevala do Brložnika, do Kotiške Treze ter nazadnje do Kotižnikov.

Ne glede na vse, na koncu je ogled Kotiške elektrarne in prijetna pogostitev na Kotiški domačiji prav lepo uspela. Česa drugega od njih pohodniki niti niso pričakovali, saj je v Kotiški hiši vedno vsak dobrodošel.

Še par zanimivih informacij o pohodu:
Dolžina pohoda:         2,81 km (pohod od šole do Kotiške elektrarne 4,05 km)
Trajanje pohoda:        eno uro (pohod od šole do Kotiške elektrarne - eno uro in štirideset minut)
Udeleženih:              25 ljudi,od tega 11 žensk in 14 moških

Udeležba pohodnikov po zaselkih:
Sopota:          7
Vas:               7
Črna gora:     5
Pusti potok:   5
Graška gora:  1

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Osemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Sedemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Šestindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Petindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Štiriindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Triindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvaindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvajseti pohod Odbora RK Plešivec Dvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Prireditev ob 120. obletnici Podružnične OŠ Plešivec
pohod

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..

2020Maj
PonTorSreČetPetSobNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031