NOVICE iz krajevne skupnosti Plešivec

Štirinajsti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec

0 Komentarji
142
12-10-2016

Le kdo od Plešivčanov ne pozna stare dobre poti čez Bukovje, do vrha Grmade in nato nazaj po glavni cesti do Plešivca.
Marsikomu od nas, predvsem tistim iz Graške Gore, je ta prometna povezava včasih predstavljala vsakdanjo pot v šolo, službo, ali le do nedeljske maše. Predvsem je bil znan del poti po gozdu, ki je kljub strmemu vzponu in razgibani gozdni poti še vedno veliko bolj priljubljena sprostitvena trasa kot preveč prometna glavna povezava med Velenjem in Slovenj Gradcem.

Kakor koli že, prav je, da se čisto vsak Plešivčan vsaj enkrat odpravi po tej tradicionalni poti - saj veste kaj pravijo: "Kdor ne gre vsaj enkrat v življenju na Triglav, ni pravi Slovenc'!", tako pa naj velja tudi za naše krajane: "Kdor ne gre vsaj enkrat v življenju na Grmado, ni pravi Plešivčan!", pa naj bo to vodilo vsem, ki ste kdaj koli bili oziroma še boste del naše lepe hribovske vasice.

Še par zanimivih informacij o pohodu:
Dolžina pohoda:         4,71 km
Trajanje pohoda:         1 uro in pol
Udeleženih:                9 ljudi,od tega 5 žensk in 4 moški


Udeležba pohodnikov po zaselkih:
Vas:               6
Sopota:          3

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Osemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Sedemindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Šestindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Petindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Štiriindvajseti pohod Odbora RK Plešivec Triindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvaindvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Dvajseti pohod Odbora RK Plešivec Dvajseti pohod Odbora Rdečega križa Plešivec Prireditev ob 120. obletnici Podružnične OŠ Plešivec
pohod

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..

2020September
PonTorSreČetPetSobNed
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930