Hitri kontakt

Krajevna skupnost Šalek
03/ xxx xxx
salek(at)ks-velenje.si

Novice/obvestila  

POROČILO POHOD PO MEJI KS ŠALEK 2016

0 Komentarji
461
27 maj 2016

Šalek, 27. 5. 2016

 

POROČILO POHOD PO MEJI KS ŠALEK

  

Dne 21. 5. 2016 se je v KS Šalek odvijal Pohod po meji KS Šalek. KS Šalek je pohod izvedla v sodelovanju s TD Šalek. Zbirno mesto pohoda je bil gasilski dom v Šaleku v prelepem sobotnem jutru. Pohodniki smo se zbrali ob 9.00 uri, v precejšnjem številu preko 50. Traso za pohod je predlagal dolgoletni planinec in član TD Šalek gospod Franc Maršnjak. Pred gasilskim domom v Šaleku je zbrane nagovoril gospod Ciril Špital in podal obširno razlago o starem Šaleku in zgodovini gasilstva. Nato nas je pot vodila do Prislanove domačije, kjer nam je Boštjan Oder – KUD Dudovo drevo, recitiral pesem nekdanje šaleške krajanke Štefanije Prislan iz njene pesniške zbirke Šaleški zvon. Pohodniki smo se nato odpravili pod vznožje Vile Herberstein, kjer je gospod Jože Šibanc opisal zgodovinsko podobo Vile Herberstein in jo podkrepil z grafičnim materialom. Ustavili smo se tudi pred Vilo Herberstein, kjer je gospod Ciril Špital povedal še nekaj o gradnji in rodovih, ki so se menjevali na Vili. Trim steza je bila povezava za prehod na območje KS Gorica, kjer smo se ustavili na Goriški graščini – Beli dvor. Tu nas je počakal predsednik KS Gorica gospod Jože Kandolf in nam zaželel dobrodošlico. Njegov govor je zajemal od podatkov o njihovi KS pa do zgodovine  ¨Belega dvora¨. Predsednica TD Šalek gospa Marija Brložnik je še dodala nekaj dejstev o graščini in omenila knjigo Gustava Šiliha, ki opisuje to velenjsko znamenitost. Pohod se je nadeljeval v zgornji Šalek, kjer smo se na domačiji pri Golinu ustavili in se okrepčali. Za zaključek pohoda se je bilo treba povzpeti še na ¨Veterski vrh¨na domačijo Goršek. Tu so nam člani PGD Šalek pomagali pri pripravi okusnega golaža. Na vrhu je sledila pogostitev golaž + okrepčilo ob 12.00 uri. Po malici pa so člani TD Šalek pripravili še družabne igre za pohodnike in delavnice za otroke, kjer ni manjkalo smeha. (kviz na temo predhodnih informacij s pohoda, prevoz v samokolnici, karaoke). Vse skupaj je ocenila strokovna komisija in nastopajočim podelila priznanja in nagrade. Okoli 15.00 ure se je pohod in srečanje krajanov končal v prelepem vremenu in prijetnem vzdušju.

Zahvala še enkrat vsem, ki so se pohoda udeležili še posebej pa vsem naštetim, ki so pohodu dodali še kulturno družabni pridih.

  

Zapisal: Dejan Jan

                                                                                                                      KS Šalek

                                                                                                                      Predsednik:

                                                                                                                      Rafael Goršek

                                                                                                                      

0.0
Zadnja posodobitev: -/-
Sorodne Novice: Poročilo starejši krajani KS Šalek 2019 Kožuhanje KS Šalek 2019 Pikado turnir 2019 KS Šalek Poročilo Pohod po meji KS Šalek 25.05.2019 Poročilo s čistilne akcije KS ŠALEK 06.04.2019 Pohod po meji kS Šalek 25.05.2019 Čistilna akcija KS Šalek 06.04.2019 Poročilo o pogostitvi starostnikov KS Šalek 19.12.2018 Poročilo predstavitev jedi KS Šalek 2018 Poročilo Pikado turnir KS Šalek 2018
POHOD PO MEJI KS ŠALEK 2016

Brez komentarjev...

Komentirajte

Vaš e-naslov ne bo objavljen..